CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül TBMM’de bir basın açıklama  yaparak 9. Yargı paketine ilişkin değerlendirmeler bulundu.

Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Erzincan'da Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı

SARIGÜL, 9. YARGI PAKETİ TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI, TBMM DÜZELTELİM

Mustafa Sarıgül, “Geldi, geliyor, gelecek derken içinde şunlar olacak, bunlar olacak derken 9. yargı paketi nihayet meclise geldi ama tam bir hayal kırıklığı oldu,” dedi.

TBMM çalışma takviminin dahi 9. yargı paketine göre ayarladığını, iddialı açıklamalar yapıldığını belirten Sarıgül, bu durumun büyük bir beklentiye neden olduğunu ancak halkın beklediği hiçbir konunun pakette yer almadığını belirtti. Sarıgül şunları söyledi: “Bu paket falan değil, halkın beklediği hiçbir şey yok burada.Toplumsal barış ve Kardeşlik hukuku affı yok, ekmeğini şoförlükten kazananlara ehliyet affı yok.Çekte hapis cezasının kaldırılması yok. 9. yargı paketinde 38 madde var.Ben hukukçu değilim ama,hukukçu arkadaşlar,bunların birçoğunu yönetmelikledüzenlemenin mümkün olduğunu söylüyorlar,” dedi.

Milletvekillerine, 9. yargı paketi TBMM’de görüşülürken bu pakete af konusunu, ehliyet affını ve çekte hapis cezasının kaldırılması konularını ekleme çağrısında bulunan Sarıgül; “Toplumsal barış affını, ehliyet affını ve çekte hapis cezasının kaldırılmasını çıkarmadan tatile girmeyelim. Zaman tatil zamanı değil, halkın taleplerini yerine getirme zamanıdır.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi - A