Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır, 31 Mart Yerel Seçim sonrası açıklamalarda bulundu.

 Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır, yapmış olduğu konuşmasında, "Kesin olmayan nzeticelere göre İttifak Adayı arkadaşımız mevcut olan yönetimini muhafaza etmiş biz ise ortaya koyduğumuz performansla ve seçim kampanyasıyla elde ettiğimiz çok büyük başarıya karşılık seçimi geride tamamlayarak mevcut arkadaşın belediye başkanı seçildiğini kamuoyuna duyurmuş olalım. Kendisine bundan sonra ki görev sürecinde başarılar diliyoruz. Biz kampanyamız süresince Erzincan'da gittiğimiz her yerde aldığımız notlar gereği Erzincan halkının mevcut olan yönetim tarzından bir rahatsızlık duyduğunu ve mutlaka değişmesi gerektiğini altını çizmek suretiyle hep ifade ettik. Burada ortaya çıkan sonuç bunu teyit etmiştir. Erzincan'da özellikle yönetim anlayışının değişmesi gerektiği verilen oylarla ortaya konmuştur.

Akaryakıtta indirim bekleniyor! Erzincan güncel akaryakıt fiyatları Akaryakıtta indirim bekleniyor! Erzincan güncel akaryakıt fiyatları

“BİZ ÜZERİMİZE DÜŞEM MESAJI ALDIK”

Burada verilen mesajı bundan sonra okumak ve Erzincan adına buna göre yol haritasını belirleyerek devam etmek zorundayız. Biz üzerimize düşen mesajı aldık. Umuyoruz ki ittifak mensubu olan arkadaşlarımız, Belediye Başkanı, Milletvekili arkadaşlarımız ve İttifak partilerinin teşkilatları ve yöneticileri verilmiş olan bu mesajın ne anlama geldiğini düşünerek bundan sonra şehrin yönetimine dair ortaya koydukları yaklaşımları ve neticeleri değerlendirmeye tabii tutacaktır." ifadelerine yer verdi.

“SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK, KAZANAN ERZİNCAN OLDU”

Seçimin kaybedeni olmadığını ve kazananın Erzincan olduğunu belirten Çakır, "Mevcut olan yönetimde ki arkadaşımız vatandaşın verdiği mesajla birlikte geçmişte aldığı oyun altında bir oy almak suretiyle mesaja muhatap olmuştur. Bizlerde verdiğimiz mücadelenin neticesinde kaybeden değil aldığımız oyla birlikte seçimin kazancına galibiyetine ortak olmuş oluyoruz. Hesaplandığında İttifak partilerinin almış olduğu oyun kendi hanelerine yazıldığında daha fazlasını alan kesim bağımsız aday ve destekleyen ekibi olarak bizler olduk. Verilen rakamlara göre bakıldığında iki partinin oyları bölündüğünde onların aldığı oyun çok daha üzerinde oyu bizler aldık.” dedi.