Danny Lyon’un (Mike Faist) Illinois’li bir motosiklet kulübü olan Outlaws MC hakkındaki 1967 tarihli aynı adlı fotoğraf kitabından esinlenen film motor tutkunu sert adamlarının iç dünyasına sürükleyici bir yolculuk.

Türkiye’de sinema salonlarında bugün biri yerli üç yeni film vizyona giriyor. Filmlerde, Hollywood’un usta aktörü Tom Hardy’nin, ‘Elvis’ filmiyle ünlenen Austin Butler ve Jodie Comer ile başrolleri paylaştığı ‘Motorcular’ (The Bikeriders) filmi öne çıkıyor. Danny Lyon’un (Mike Faist) Illinois’li bir motosiklet kulübü olan Outlaws MC hakkındaki 1967 tarihli aynı adlı fotoğraf kitabından esinlenen film, dünyanın en büyük ikinci motorcu çetesi olan Outlaws’ın çılgın vahşilerinden ilham alıyor. Butler filmde, 1960’larda lideri Johny’nin (Hardy) kanatları altına alınan bir motosiklet çetesi üyesini canlandırırken, Comer ise onun çeteden ayrılmasını isteyen kız arkadaşı rolünde. ‘Sığınak’ filmi ile tanınan Jeff Nichols’un yazıp yönettiği film, motor tutkusuyla tanınan sert adamlarının iç dünyasına sürükleyici bir yolculuk.

SAYARA: İNTİKAM MELEĞİ

Duygu Kocabıyık, Emre Kızılırmak ve Özgül Koşar’un başrolde oynadığı ‘Sayara: İntikam Meleği’ filmi, haftanın tek yerli yapımı. Yönetmenliğini ‘Baskın’, ‘Ev Kadını’ gibi bağımsız korku filmleriyle tanınan Can Evrenol’un üstlendiği film, Türkmenistanlı sessiz bir spor salonu temizlikçisi olan Sayara’nın suç, aksiyon ve dram içeren öykününü anlatıyor. Filmde izleyiciyi Sayara’nın, kız kardeşinin kontrolden çıkan bir arkadaş grubu tarafından öldürülmesinin ardından başlayan soluksuz intikam hikayesi bekliyor.

16 kilo veren Gonca Vuslateri’den “Hayat Hırsızı” dizisiyle setlere muhteşem dönüş 16 kilo veren Gonca Vuslateri’den “Hayat Hırsızı” dizisiyle setlere muhteşem dönüş

RUSSELL CROWE ŞEYTAN ÇIKARIYOR

Haftanın korku, gerilim filmi ise Russell Crowe’un başrolde oynadığı ‘Şeytan Ayini’ (The Exorcism) filmi. Joshua John Miller’ın yönettiği filmde, Crowe doğaüstü bir korku filmi çekerken sorunlar yaşamaya başlayan sorunlu aktör Anthony Miller’a hayat veriyor. Görüşmediği kızı Lee (Simpkins), babasının geçmişteki bağımlılıklarına mı geri döndüğünü yoksa daha kötü bir şeyin mi söz konusu olduğunu merak ediyor. Filmin diğer oyuncuları arasında Sam Worthington, Chloe Bailey, Adam Goldberg, David Hyde Pierce, Adrian Pasdar, Tracey Bonner ve Josh Warren yer alıyor. Filmin yapımcıları arasında ‘Çığlık’ serisinin yaratıcısı Kevin Williamson, Ben Fast ve Bill Block yer alıyor.

Editör: Haber Merkezi - SK