Büyükçekmece’de yolda yürürken 50 yaşındaki Yıldıray Koç’un sır dolu cinayeti çözüldü.
Koç’un hayatında ilk kez gördüğü 20 yaşındaki şahsın,alkollü olduğu için durumuna sinirlenip komando bıçağıyla öldürdüğünü ortaya çıktı.

Zanlı sosyal medyada yaptığı silahlı paylaşımlarıda dikkat çekti.

Olay, geçtiğimiz hafta akşam saatlerinde Ulus Mahallesi’nde yaşandı. Yıldıray Koç (50) ağır yaralı olarak bir ara sokakta yere yığıldığını gören vatandaşlar yardım etmiş kanlar içinde kalan Koç kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olay üzerine araştırmalara başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye başladı. Görüntülerde beyaz ayakkabılı şüpheli bir şahısın ara sokakta Koç’un arkasından yürüdüğü bir süre sonra ise elinde bıçakla kaçarak geldiği görüldü.

“Alkollü halde yürüdüğü için bıçakladım”

Araştırmalar sonucu tespit edilen Azad Morkoyun (20) saklandığı evinde yakalandı. Şahıs emniyette yapılan sorgulamasında cinayeti işlediğini itiraf ederken, ilk defa gördüğü Koç’u “Alkollü halde yürüdüğü için sinirlendim bıçakladım” dediği ortaya çıktı.

Komando bıçağı kullanmış

GBT kontrolünde çatışma çıktı:1 ölü 1 ağır yaralı GBT kontrolünde çatışma çıktı:1 ölü 1 ağır yaralı

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şahsın suçu işlediği bıçağı da ele geçirdi. Cinayetin, komando bıçağı olarak adlandırılan bir bıçakla işlendiği ortaya çıktı. Ekipler Azad M.’yi ise giydiği beyaz spor ayakkabısından tespit etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından Azad M. Adliyeye sevk edildi. Azad Morkoyun’nun Yıldıray Koç’u takip ettiği ve sonrasında kaçtığı son anlar ise güvenlik kamerası kayıtlarında ortaya çıktı. Öte yandan, zanlının sosyal medyada yaptığı silahlı paylaşımları dikkat çekti.