Erzincan Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre; şiddetli yağışların meydana getirdiği hasarlara karşı kriz masası oluşturuldu, bilgiler hızla toplanıp gerekli önlemler ve çalışmalara müdehale ediliyor.

İşte yapılan açıklama: '

İlimizde meydana gelen yoğun yağış nedeniyle Vali Yardımcısı  Yusuf İzci, Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur ve ilgili birim amirlerinin katılımıyla kriz merkezi oluşturularak, sahada yürütülen çalışmalar koordine edildi.

Erzincan’dan Tunceli’ye 15 saatlik gezi düzenlendi Erzincan’dan Tunceli’ye 15 saatlik gezi düzenlendi

Belediye, Emniyet, Jandarma, İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik, AFAD, Karayolları ve DSİ ekipleri başta olmak üzere sahada teyakkuz halinde olan ekiplerimiz, vatandaşlarımız tarafından yapılan ihbarlara ve ilimiz genelinde meydana gelen olaylara gerekli müdahaleleri yaptılar.
 
Meteorolojiden alınan verilere göre; 09.06.2024 Pazar günü (yarın)  12.00 - 20.00 saatleri arasında da Erzincan ve çevrelerinde yerel kuvvetli sağanak yağış beklenmekte olup, vatandaşlarımızın, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir' denildi.

Son Dakika! Erzincan'da Kriz Masası Oluşturuldu (1)

Editör: Haber Merkezi - SK