Yazın gelmesiyle Erzincan'da bisiklet satışları patladı Yazın gelmesiyle Erzincan'da bisiklet satışları patladı

Düzenlenen toplantıda çiftçilere genel zirai konular, kuru fasulye yetiştiriciliği, hububat yetiştiriciliği gibi konularda bilgilendirme yapılırken, çiftçilerin sorularına da yanıt verildi. 
    Sezonun başlamasıyla birlikte eğitim ve yayım çalışmalarını hızlandıran tarım teşkilatı köy köy, ilçe ilçe gezerek hem çiftçileri bilinçlendiriyor hem de eğitim ve yayım hizmetini çiftçinin ayağına götürüyor. 

Tercanlı Çiftçilere Eğitim Toplantısı (2)
            Konuyla ilgili bilgi aldığımız Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, tarım teşkilatının her zaman çiftçilerin yanında olduğunu belirterek, verimli ve kaliteli üretimin bilgi ile mümkün olacağını söyledi. İl Müdürü Şahin, “Tarım ve hayvancılıkla uğraşan değerli çiftçilerimizin çalışma alanlarında birebir yüz yüze görüşerek çiftçilerimizin tarımla ilgili sorunlarını dinleyip ortak bir noktada karşılıklı görüş ve önerileri dinleyip çözüme ulaştırmayı hedefliyoruz. Basınü internet ve sosyal medya aracılığı ile çiftçilerimize her türlü bilgilendirmeyi yapıyoruz ancak bunu asla yeterli görmüyoruz. Ekiplerimiz her daim çiftçimizin yanında olmaya devam edecek” dedi.
Erzincan ekonomisinde tarımın ve hayvancılığın önemli bir yeri olduğunu söyleyen İl Müdürü Şahin, “o yüzden bakış açımız İlin tek geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu bu anlamda Bakanlığımızın önemli kolaylıklar sağladığı değerli çiftçilerimizin ayağına gelerek sorunları ve çözüm önerilerinizi yerinde tespit etmek için  bu toplantıları düzenlemeye başladık” dedi. Şahin, çiftçilerinin ihtiyaç duydukları tarımsal konularda her zaman yardımcı olacaklarını belirterek, fikir birliğinin önemli olduğunu söyledi.

Editör: Haber Merkezi - SK