Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman TBMM’de yaptığı Konuşmasında: "Turistik Doğu ekspresi yeniden seferlerine başlıyor,

Dünyanın en güzel rotalarından birisi olarak seçilen Ankara-Sivas - Erzincan, Erzurum -Kars arasında işleyen Turistik Doğu Ekspresi 11 aralıkta seferlerine başlıyor.

Ankara’dan kalkarak, dağların arasında kıvrılan trenimiz; Fırat Nehri ve kolları boyunca Erzincan dan Kars’a kadar devam ederek güzel bir seyir keyfi sunuyor yolcularına. Bu yolculuğun önemli duraklarından biri; Erzincan, Iliç ve Kemaliye İlçelerimizdir. Burada muhteşem kanyonlarımızı gördüğünüzde hayran kalacaksınız.

Ayrıca Erzincan Merkez’de Bakırcılar Çarşısı, Girlevik Şelalesi, Ergan Kayak Merkezi , Ekşisu mesire alanlarımızı gezip keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Erzincan EBYÜ Rektörü Levent, Hocalı Katliamını andı Erzincan EBYÜ Rektörü Levent, Hocalı Katliamını andı

Erzincan’dan ayrılmadan meşhur Tulum peynirimizi, balımızı, Cimin üzümünü sarucumuzu almayı unutmayınız. Milletvekillerimizi, Tüm vatandaşlarımızı muhteşem yolculuğu yapmaya davet ediyorum. Bölgenin ekonomisine ciddi katma değeri olan proje’de Emeği geçen herkese, şükranlarımı sunuyor" dedi