Yunanistan, Türk vatandaşlarına 1 yıl süreli kapıda vize uygulaması getiriyor. Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Dimitris Keridis ile Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya arasındaki görüşmeler sonucunda oluşturulan "mutabakat muhtırası" taslağına göre, Türk pasaport sahipleri, belirli Yunan adalarını ziyaret ederken bir yıl boyunca vize almadan seyahat edebilecekler. Bu uygulama, özellikle COVID-19 salgını öncesi dönemde sadece 15 günle sınırlıydı, ancak şimdi 1 yıla çıkarıldı.

EMEKLİ ZAMMI 5 AYLIK! SSK ve BAĞ- KUR aylıkları ne kadar yükselecek? İşte hesaplama tablosu… EMEKLİ ZAMMI 5 AYLIK! SSK ve BAĞ- KUR aylıkları ne kadar yükselecek? İşte hesaplama tablosu…

Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Dimitris Keridis’in, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile yaptığı görüşmenin ardından ortaya çıkan anlaşma taslağıyla ilgili Yunan medyasına sızan bilgilere göre, “mutabakat muhtırası” başlıklı anlaşmanın taslağında önemli maddeler var.

Bu taslağa göre, Türk vatandaşlarına adalara yapacakları ziyaretler için 1 yıl süreli “kapıda vize” uygulaması başlıyor. Bu uygulama, Rodos, Midilli, Sisam, Sakız, İstanköy, İleryoz ve Meis adalarında geçerli olacak. Özellikle COVID-19 salgını öncesi dönemde, adalardaki “kapıda vize” uygulaması yalnızca 15 günle sınırlıydı. Şimdi ise bu süre 1 yıla çıkarıldı.

Kaynak: Haber Merkezi