Saç dolanması ve keçeleşmiş saç sorununu bu yöntem ile çözebilirsiniz.. Saç dolanması ve keçeleşmiş saç sorununu bu yöntem ile çözebilirsiniz..

Fazla tüketilen turşu mide içindeki asidin dengesizleşmesine sebep olur. Asit artıkça ülser ve reflü gibi hastalıkların yaşanmasına neden olabilir. Hatta ciddi boyutları ise mide kanserine bile zemin hazırlayabilir. Turşu vücuttaki suyun hızlı emilimini sağlar.

Her gün turşu yemek zararlı mı?

Yüksek miktarda tuz alımı yüksek tansiyonun en önemli sebeplerinden biri olmuştur. Çok fazla sodyum alımı da vücudun susuz kalmasına neden olarak böbrek hasarı, kalp krizi ve inme riskini arttırabilir. Bu sağlık riskleri akılda tutulmalı ve turşu tüketiminde kesinlikle aşırıya kaçılmamalıdır.

Turşunun zararları nelerdir?

Turşu Suyunun Zararları

Yüksek sodyum oranına sahiptir. Fazla tüketildiğinde idrara çıkama sorununun yanı sıra şişkinlik ve şişme gibi problemlere yol açabilir. Hazımsızlığa yol açabilir. Tuz oranı çok yüksek olduğu için yüksek tansiyonu olan kişilerde tansiyon artışına yol açabilir.

Kimler turşu yememeli?

Turşu, içerdiği yüksek sodyum oranından dolayı diyabet, tansiyon, böbrek ve mide hastalığı olanlar turşuya temkinli yaklaşılması gerekiyor. Bu hastalıkları olan kişiler mutlaka hekim ve diyetisyenlerine danışarak turşu tüketimini kontrollü bir şekilde tüketmeli ya da hastalık düzeylerine göre hiç tüketmemeliler.

Turşu yemek böbreklere zarar verir mi?

Turşunun özellikle tansiyon artırıcı özelliği bulunduğuna, insülin direncini artırdığına ve böbreklere de ciddi zarar verdiğine dikkati çeken Özenoğlu, şöyle konuştu: "Tuz oranı oldukça yüksek bir gıda olan turşunun fazla tüketilmesi, yüksek tansiyon ya da böbrek rahatsızlıklarını artırıyor.

Kaynak: Haber Merkezi