Türkiye'de bir yuva kurma hayali kuran çiftlerin bu hayallerini gerçekleştirmelerine ve ekonominin canlanmasına katkı sağlamak amacıyla sıfır faizli ve uzun vadeli evlilik kredisi halk arasında büyük bir heyecan yaratıyor. Konu hakkındaki son gelişme, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. İşte, faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi ile ilgili son bilgiler...

EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Eylül'deki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Evlilik kredisi konusu uzun süredir gündemdeydi ve Erdoğan, gelecek günlerde uygulamanın detaylarının netleşeceğini söyledi.

Resmi bir duyuru geldiğinde en güncel bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda önemli bir vaat olarak sunduğu hususlardan biri de faizsiz evlilik kredisiydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evlenen çiftlere faizsiz olarak 150 bin lira evlilik kredisi verileceğini açıklamıştı.

EVLİLİK KREDİSİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Evlilik kredisi hakkında yapılan açıklama şu şekildedir:

"Yeni evlenen çiftleri teşvik etmek amacıyla, Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla yeni evlenen çiftlere iki yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli, faizsiz olarak 150 bin lira evlilik kredisi verilecektir. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankası'nın faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi ve aile birliğini koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenecektir.

Erzincan’da iş arayanlara fırsat! İş-Kur duyurdu: En az ilkokul mezunu 108 işçi alınacak Erzincan’da iş arayanlara fırsat! İş-Kur duyurdu: En az ilkokul mezunu 108 işçi alınacak

Bu üç bileşenli programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumlu olacak şekilde tasarlanacak, programlar arasındaki dengeyi bozmayacak bir seviyede hayata geçirilecektir.

Sosyal yardım programları, ekonomik ve sosyal etkiler göz önüne alınarak yeniden gözden geçirilecek, aile birliğini koruyucu ve geliştirici niteliği güçlendirilecektir.

Sosyal yardımlardan yararlanma şartları standardize edilecektir. Anne adaylarına olduğu gibi baba adaylarının da esnek çalışma imkanları artırılacaktır. Kadın ve erkek, evlilik temelli aile birliğini her türlü zararlı eğilimden korumak için gerekli tedbirleri alacaktır." şeklinde açıklandı.