Kulislerde bomba bir iddia dolaşıyor. Önceki hafta “Yalı Çapkını” dizisine veda eden Emre Altuğ’un aslında ekibe veda etmediği  konuşuluyor.

Emre Altuğ

“Yalı Çapkını” dizisinde senaryo gereği ölen ve daha sonra pasta keserek ekibe veda eden Emre Altuğ’la ilgili flaş bir gelişme yaşandı. İddiaya göre Altuğ aslında ekibe veda etmedi, ters köşe yapılarak öldü gibi gösterildi.

Yarın akşam ekrana gelecek 73. Bölüm tanıtımında da yalıya gelen sürpriz ismin Orhan Korhan yani Emre Altuğ olduğu konuşuluyor. Eğer yarın ekrana gelecek bölümde kulislerdeki iddia doğru çıkarsa Altuğ yeni sezonda da ekipte yerini alacak.

Emre Altuğ2

Emre Altuğ Kimdir

Engin Şenkan “Kara Dut” Dizisinde Engin Şenkan “Kara Dut” Dizisinde

1990'larda, Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi şarkıcılara vokalistlik yapmaya başladı. Bu esnada da tiyatrodan uzak kalmadan 3 sezon boyunca Haldun Dormen tiyatrosu'nda oyunlarda rol aldı.

Emre Altuğ3

1999'da çıkardığı ilk albümü İbret-i Alem'in 1 buçuk yıl öncesine kadar albüm yapma fikrini aklından bile geçirmedi. En büyük isteği oyunculuk olan Altuğ müzikte de başarıyı yakalayınca ikisini bir arada yürütmeye karar verdi. 2000 sezonunda, başrollerde Perihan Savaş, Selçuk Yöntem, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün'ün yer aldığı Bir Kış Öyküsü adlı müzikalde, Ağaçlar Ayakta Ölür, Halk Çocuğu gibi TV filmlerinde Kolay Para, Eve Giden Yol 1914 adlı sinema filmlerinde, Tatlı Hayat, Lise Defteri ve Sensiz Olmuyor isimli dizilerde rol aldı. Bu arada müziği de ihmal etmeyen sanatçı ocak 2003'te 2. albümü Sıcak'ı piyasa çıkardı. Çok geçmeden Haziran 2004'te 3. albümü Dudak Dudağa izledi. Ayrıca albüm Dudak Dudağa Bişey adıyla "Bişey" isimli yeni şarkısının da bulunduğu yeni baskısı Ekim 2004'te yayınlandı. 2005 Yılında oynadığı dizinin jenerik müziği ve bir Selami Şahin parçası olan parçayla çıkardığı Sensiz Olmuyor adlı single albümünün bütün gelirlerini Baba Beni Okula Gönder kampanyasına bağışladı. Kişiye Özel'i 2 Haziran 2007 tarihinde piyasaya sürdü ve bu albümden 3 farklı şarkıya klip çekti.

2010-2017: Emre Altuğ'dan, Zil, Hangimiz Tertemiz & Yıldırım Gürses Şarkıları

10 Mayıs 2010 ise Emre Altuğ'dan adlı Maxi Single albümünü çıkarmıştır, 2010 yılında ''Çifte Kavrulmuş'' ve ''Sev Diyemem'' şarkılarını yayınlamıştır. Ayrıca bu şarkıları da içine ekleyerek 7 Haziran 2011'de ''Zil'' isminde bir EP albümü çıkarmıştır. Albüm toplam 10 şarkıdan oluşmaktadır.2012 yazında Cem Karaca'nın ''Resimdeki Gözyaşları'' adlı şarkısını seslendirmiştir. 2013 yılında ise ''Hangimiz Tertemiz'' isimli bir single yayınlamıştır. Şarkının üç versiyonu piyasaya sürülmüş ve bir şarkıda Pit10 kendisine eşlik etmiştir. Şarkının kapağı için yaptırdığı sırt dövmesi magazin gündemini epey meşgul etmiştir.7 Ocak 2016'da Polat Yağcı'nın prodüksyon şirketi olan Poll Production'a geçmiş ve ''Çıta'' isminde bir single yayınlamıştır. Ayrıca bu şarkıyla birlikte ''Dokunduğun Gibi'', ''Çok Ayıp'' şarkılarını da yayınlamıştır. Bu albümden ''Dokunduğun Gibi'' şarkısını kliplendirmiştir. Bu klipte kendisine Tuğba Melis Türk eşlik etmiştir. Bu şarkının boşandığı eşi Çağla Şıkel için yazıldığı iddia edilmiş ancak Emre Altuğ tarafından onaylanmamıştır. 2017 yılında Yıldırım Gürses şarkılarının seslendirilmiş, ''Yıldırım Gürses Şarkıları'' isimli bir albüm piyasaya sürmüştür. Bu albümden ''Kırık Kalp'' şarkısı kliplendirilmiştir.

2018-günümüz: Single çalışmaları ve Etme Eyleme

2018 yılında, Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço ile  ''Zalim Sultan'' isimli bir single çalışması piyasaya sürmüştür. Şarkı kısa sürede listelerde 1 numaraya çıkmıştır. Şarkının klibi Beykoz Kundura Fabrikası'nda çekilmiş ayrıca klip için Rusya'dan pek çok manken çağrılmıştır.2021 yılında Exxen platformunda yer alan Sihirli Annem dizisinde ''Sadık'' rolünü üstlenmiştir. Hemen ardından atv'de yayınlanan Şans Kapıyı Çalınca isimli yarışma programını sunmuştur. 2021 yılında Emre Altuğ, Melih Kibar'ın anısına hazırlanan ''Mesaj'' isimli albümde yer alarak ''Etme Eyleme'' isimli eseri yeniden yorumlamıştır.2021 yaz aylarında bir önceki sene sunduğu 'Şans Kapıyı Çalınca' isimli yarışma programını tekrar sunmaya başlamıştır. 2021 yılında TV8'de yayınlanan Kırmızı Oda adlı diziye Dr. Barlas Zalimoğlu konuk oyuncu olarak katılmıştır.Aynı yıl Türklerin Mirası isimli bir projede yer aldığını duyurmuştur ve 2022 yılından yayımlanan Maske Kimsin Sen? isimli programda Tavus kuşu olarak yarışmıştır. 2022'de söz ve müziği kendine ait olan 'Bal Gibi' şarkısını kendi prodüksyon şirketinden çıkardı.

Kaynak: Birsen Altuntaş