Kredi kartı faizlerindeki alınan referans faiz oranı, mevcut oranın üstüne çıkarak yüzde 3,16 seviyesine çıkıyor. Aylık azami akdi oranı yüzde 3,26’dan yüzde 3,71’e yükselirken, aylık gecikme faizi yüzde 3,56’dan yüzde 4,01 çıkacak. Nakit çekim işlemleri ise aylık faiz oranı yüzde 4,02’den yüzde 4,47’ye yükselecek.

kredi-kartlari

KART ORANLARI DEĞİŞTİ

Faiz oranlarındaki artış, hem bireysel kredi kartları hem de ticari krediler için üst sınırları değiştiriyor. Kredi kartı faizlerinde belirleyici olan referans faiz oranı, faiz artışı sonrasında yüzde 3,16'ya yükselecek.

Kredi kartı sahiplerini etkileyen bu değişikliklerle birlikte aylık azami akdi faiz oranı yüzde 3,26'dan yüzde 3,71'e, aylık gecikme faizi ise yüzde 3,56'dan yüzde 4,01'e çıkacak.

Nakit çekim işlemlerinde uygulanan faiz oranı ise aylık yüzde 4,02'den yüzde 4,47'ye yükselecek.

KART LİMİT ÜST SINIR ARTIYOR

Ticari kredi faizlerindeki değişiklikler de dikkat çekiyor. Üst limit, 1,8'lik kat sayı göz önüne alındığında yüzde 69,3'ten yüzde 83'e yükselecek.

Kredi kartı 2

Yüksek elektrik faturalarından  kurtulmanın  yöntemleri! Yüksek elektrik faturalarından kurtulmanın yöntemleri!

İhracat ve yatırım kredileri için geçerli olan üst sınırlar da artıyor. Yıllık yüzde 53,9 olan üst sınır, yüzde 64,5'e çıkacak.

NE ZAMAN’DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK?

Bu faiz oranlarındaki değişiklikler 1 Kasım'dan itibaren yürürlüğe girecek. Ancak 1 Kasım'a kadar gerçekleştirilen işlemler, mevcut oranlar üzerinden hesaplanmaya devam edecek.