İlhak mesajında, “Hep birlikte gördük ki, bu kadar açık bir insanlık suçu, böyle bir katliam karşısında bile Birleşmiş Milletler diye bir şey yoktur. İngiltere, İsrail’e destek için Akdeniz’e iki savaş gemisi gönderdi. Almanya, İsviçre, Avusturya, Macaristan ve Fransa’da Filistin’e destek gösterileri yasakladı.  Almanya İçişleri Bakanı, Hamas’ı destekleyenlerin sınır dışı edilmesi çağrısında bulundu.” ifadelerini kullandı.

“İŞTE SİZE AVRUPA!”

“İşte Biden’ın bizzat kendi ağzından çıkan; “Ben Yahudi değilim ama Siyonistim, Siyonist olmak için Yahudi olmaya gerek yok” sözleri ortadadır. ABD, olayların başından itibaren İsrail’e açık destek verdi, İsrail’e destek için özel kuvvetlerini, uçak gemilerini gönderdi. BM’deki oylamada ‘ateşkes olmasın yönünde oy verdi.  Siyonizm tüm bunları inancı gereği yapıyor,  İşte bizzat Netanyahu’nun açıklamaları ortadadır. “Yeşaya kehanetleri gerçekleşecek” diyor, Tevrat’tan ayetlerle konuşuyor. İşte inançlarını ortaya koyan Tevrat’ın ayeti; “Şimdi gidin ve onlarla savaşın. Sahip oldukları her şeyi yakıp yıkın ve asla merhamet göstermeyin. Hem erkekleri hem kadınları, bebekleri ve o bebekleri emziren kadınları, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını, gözünüzü kırpmadan katledin. (Samuel 15)” Bu sözde ayetler doğrultusunda hareket ediyorlar. “Siyonizm bir timsaha benzer; üst çenesi ABD, alt çenesi AB, kuyruğu İsrail, gövdesi de Müslüman ülkelerdeki işbirlikçi liderlerdir.” Erbakan hocamızın bu sözünün de ne kadar hikmetli bir söz olduğunu bir kez daha yaşayarak gördük. Başta ABD olmak üzere, tarihleri soykırımlarla dolu devletlerin yöneticileri, Siyonizm’in yılmaz bekçileri olmuş, bebek katliamını alkışlıyor. “Ateşkes ilan edip katliamı durduramayız, katliama ara veremeyiz” diyorlar. Amerika’nın ve Avrupa’nın Siyonizm’in emrinde olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Gazze’de akan kanı bir an önce durduracak somut adımları atmalı ve İslam birliğini  tesis edecek politikalara başlamalı, D-60’a giden yolların taşlarını süratle döşemeliyiz. Yoksa İslam coğrafyasında Gazze’de yaşanan vahşeti tekrar yaşamaya mahkûm oluruz, bugün Gazze’nin başına gelen yarın bizim başımıza gelir Allah göstermesin.”

“MASUM SİVİLLERE İNSANİ YARDIM ULAŞTIRALIM”

Yeniden Refah Partisi olarak, 7 Ekim’den bu yana başta Türkiye’deki iktidar olmak üzere, Müslüman ülkelerin yöneticilerine Siyonist Rejimin Gazze’deki zulmünün durdurulması için somut adımlar atılması, yaptırımlar uygulanması çağrısında bulunduklarını ifade eden İlhak,  “Malesef bugüne kadar herhangi bir adım atılmadı ve zulüm bütün dehşetiyle devam ediyor. Bugün de diyoruz ki, en azından oradaki masum sivillere insani yardımları ulaştıralım. Bu doğrultuda, Yeniden Refah Partisi milletvekilleri TBMM Başkanlığı’na bir dilekçeyle başvurdu. Dilekçe metnimiz şu şekildedir:  “Yıllarca abluka altında yaşamaya mahkûm edilen Gazze’deki Filistin halkının İsrail saldırıları nedeniyle maruz kaldığı yoksunlukların hafifletilmesi amacıyla, Türkiye’den ve dünyadan sağlanan insanî yardımların, Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı ve Uluslararası Kızılhaç Komitesinin işbirliği ile doğrudan mağdur ve muhtaç insanlara ulaştırılması için gerekli olan, karada güvenli bölge, denizde güvenlik koridoru oluşturmak üzere, Anayasa’nın 92’nci maddesi uyarınca, hudut, şümul ve miktarı Cumhurbaşkanınca belirlenecek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının bir yıl süreyle Gazze’de görevlendirilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.” Bu talebimizin bir an evvel Meclis’te oylanmasını ve Meclis’te temsil edilen tüm partilerin desteğiyle Gazi Meclisimizin bu yönde bir karar almasını istiyoruz. Bununla birlikte Hükümet’e çağrımızı da yineliyoruz, zulme en büyük desteği veren Amerika’nın İncirlik Üssü’nü ve İsrail’i korumak için topraklarımızda kurulan Kürecik Radar Üssü’nü bir an evvel kapatın. Çocuk katili Siyonistleri korumak bize mi kaldı? Ayrıca Azerbaycan’dan gelen petrolün Ceyhan üzerinden İsrail’e sevkiyatını acilen durdurun. Biz bu Katil Siyonist rejime yakıt sağlayan bir ülke olamayız! Bolivya, Gazze Şeridi'ndeki saldırıları nedeniyle İsrail ile olan diplomatik ilişkilerini kesti. Bolivya'nın dışında Kolombiya ve Şili de elçilerini İsrail'den geri çağırdı. Bolivya, Şili ve Kolombiya bile bu duyarlılığı gösterirken bizim Türkiye olarak somut adım atmamamız uygun bir tavır değildir. Ayrıca etrafımız ateş çemberi altına alınmışken; komşu ülkelerin toprak bütünlüğü türkiye cumhuriyeti devletimizin istikbali için hayati önem arz etmektedir.  Komşu ülkelerin bir bir parçalanması; Akdeniz ve Ege denizlerimizde oynanan oyunlar, iç piyasalarımız dip yapmış milli kaynaklarımız neredeyse sıfırlanmış sosyal ekonomik ahlaki sıkıntılar zirve yapmışken toplumun Dilan Polat mevzusu ve hükümetin AYM karalarına çok sert çıkışması gibi suni gündemlerle anayasanın değiştirilmesi ve Gazze meselesi oldu bittiye mi getirilmek isteniyor? Kamuoyuna arz eder, bu vesileyle tüm Gazze şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, dualarımızın oradaki kardeşlerimiz için olduğunu ifade ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

Erzincan'da düzenlenen operasyonda uyuşturucu tacirlerine darbe! Erzincan'da düzenlenen operasyonda uyuşturucu tacirlerine darbe!