Erzincan Cumhur İttifakı’nın düzenlediği “Birliğin Gücüne Davet” programında bulunmayan Yüksel Çakır, katılmama nedeniyle ilgili açıklamalarda bulundu.

31 Mart Mahalli İdareler seçimi arifesinde Erzincan’da siyasi hava ne kadar serin geçiyor gibi görünse de, partiler içerisinde ki hava oldukça sıcak görünüyor.  Erzincan’da hem Cumhur İttifakı hem de AK Parti ayrı ayrı günlerde aday tanıtım programları düzenledi.

AK Parti Erzincan Teşkilatı 9 Şubat 2024 tarihinde ilçe ve belde belediye başkan aday tanıtım toplantısı düzenlerken, Cumhur İttifakı aday tanıtım programı ise 10 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

Erzincannet haber olarak 10 Şubat günü “Erzincan’da Yüksel Çakır'ın programa katılmaması neye işaret ediyor?” başlıklı haberimizi yayınlamıştık. Haberimizin ardından AK Parti Kurucu İl Başkanı ve 2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkanı görevini yürüten Çakır, Cumhur İttifakı’nın düzenlediği “Birliğin Gücüne Davet” programına katılmamasıyla ilgili açıklama yaptı.

Erzincan Ak Parti Aday Toplantısı Yüksel Çakır

Çakır açıklamasında, “Cumhur İttifakı’nın düzenlediği “Birliğin Gücüne Davet” programına davet edilmedim, fakat davet edilseydim davete katılacaktım” ifadesinde bulundu.

Ayrıca AK Parti Kurucu İl Başkanı Yüksel Çakır, “AK Parti Erzincan teşkilatı 9 Şubat 2024 tarihinde ilçe ve belde belediye başkan aday tanıtım toplantısına AK Parti Erzincan eski Milletvekili Tevhid Karakaya, AK Parti Erzincan eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti Erzincan eski Milletvekili Erol Talha Durmaz neden katılmadılar?” sorusunu sordu.

 TEVHİT KARAKAYA KİMDİR?

AK Parti'nin kurulması çalışmalarında bulunan Tevhit Karakaya, 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti'nin kurulmasında kurucu milletvekili olarak yer aldı. 22. Dönem (03.11.2002 – 22.07.2007) Erzincan Milletvekili seçilerek iki dönem AK Parti MKYK üyeliği yaptı.  ASEKOM olan Adana Seçilmişleri İzleme Komitesince 21. Dönem birinci yasama yılında “İlini En İyi Temsil Eden Milletvekili” seçildi.

SEBAHATTİN KARAKELLE KİMDİR?

Sebahattin Karakelle, Erzincan Üniversite Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu 2. Başkanı oldu. 21. Dönem Erzincan Milletvekilliği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi olarak görev yaptı. 23.  ve 24. dönem Erzincan’dan Adalet ve Kalkınma Partisinden Milletvekili seçildi.

Dr. EROL TALHA DURMAZ KİMDİR?

TBMM 25. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan milletvekili olarak seçildi.

Erzincan 3

Erzincan Belediyesi, kaldırım ve yol bakım çalışmalarına hız verdi Erzincan Belediyesi, kaldırım ve yol bakım çalışmalarına hız verdi