Erzincanlı Nilperi bebeğe destek için gözleme yemeye davetlisiniz Erzincanlı Nilperi bebeğe destek için gözleme yemeye davetlisiniz

2009-2014 yılları arasında Erzincan Belediye Başkanlığı yapan Yüksel Çakır, son günlerde Erzincan gündeminde yer alan söylentilere son noktayı koyarak, Erzincan Bağımsız Belediye Başkanı Adayı olduğunu açıkladı. YSK'ya adaylık başvurusu için gelen Çakır, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Destek için orada bulunan vatandaşlarla ilgilenen Çakır, YSK'ya dilekçesini vererek, düzenlediği basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Erzincan Belediye Başkanı adayı olarak tüm Erzincan halkına hizmet etmek, Erzincan'ın farklılıklarının temsilcisi olabilmek, bugünün değil geleceğin Erzincan'ını inşa edebilmek, her fikrin, her düşüncenin değer gördüğü, dikkate alındığı bir yönetim sergileyebilmek için bugüne kadar gösterilen ilgiyi, alakayı, his ve duyguları karşılamak için bağımsız olarak Erzincan Belediye Başkan adayı oluyorum. 2009-2014 yılları arasında bize verilen destek ve duyulan güvenle 5 yıl, 60 ay, 1825 gün boyunca gecemizi, gündüzümüzü, bilgi ve birikimimizi, enerjimizi Erzincan'ın ve Erzincan halkının duygu ve düşüncelerini, ihtiyaçlarını küçük, büyük, genç, yaşlı, kadın, erkek, esnaf, tüccar, işçi, memur, engelli, engelsiz, demeden tüm kurum ve kuruluşlarımızla oluşturduğumuz paydaşlık ve ortaklık anlayışı ve vizyonuyla hep birlikte Erzincan'da yaşayan tüm kent sakinlerinin hizmetine adadık. Hemşerilerimizin verdiği destek ve duyguları, güvenle gösterdikleri anlayış ve hoşgörüyle, 2004 yılından 2019 yılına kadar şehrimizin altyapısını, üst yapısını sil baştan yeniledik. İmar, şehircilik, ulaşım projeleriyle; yol, kaldırım, altyapı çalışmalarıyla; çevresel dönüşüm ve yeşil alan çalışmalarıyla; kentsel tasarım ve dönüşüm çalışmalarıyla; idari ve kurumsal çalışmalarıyla; sosyal, kültürel çalışmalar ve halkla ilişkiler çalışmalarıyla Erzincan'ı, başta Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım Beyefendi ve tüm bakanlarımız, milletvekillerimiz, Tevhit Karakaya, Talip Kaban, Mihrali Aksu, Sebahattin Karakelle, Erdal Tınastepe, Muharrem Işık, Talha Erol Durmaz, Erdoğan Özyalçın, Serkan Bayram, Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Mustafa Sarıgül, tüm valilerimiz ve yöneticilerimiz, tüm belediye başkanlarımız ve ekipleriyle, Erzincan Üniversitesi Rektörleri Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap, Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Prof. Dr. Akın Levent Beyefendi, tüm kurum ve kuruluşlarımızın yönetici ve çalışanlarıyla, sivil toplum kuruluşlarımızın başkan ve üyeleriyle, dernek, vakıf başkan ve yöneticileriyle, esnaf odaları, ticaret odalarımızın başkan ve yönetimleriyle hep birlikte düşünerek, çalışarak, üreterek bugünkü seviyesine getirdik. Emeği geçen herkese katkılarından dolayı minnettarız.

"HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI ERZİNCAN"

Bugün attığımız adımla önümüzdeki 5 yılın ve sonraki dönemlerin hayallerine, rüyalarına, ihtiyaçlarına gelecek vizyonuna bir sayfa açıyoruz. Bu hayırlı bir yarış olacak, bu hayırlı bir rekabet olacak, kimsenin kimseyi incitmeyeceği, kimsenin kimseyi kırmayacağı çok çevreci ve duyarlı bir kampanya ile kimsenin kaybetmeyeceği bir süreç olacak, çünkü hepimizin ortak çatısı, ortak paydası, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı, vatanımız, devletimiz yüzyıllardır kader birlikteliği yapan milletimizdir, hepimizin ata ocağı, baba ocağı olan 9 ilçesi, 522 köyüyle Erzincan'ımız! Erzincan'ımız bu seçimde ilkleri yaşayacak, ittifakın belediye başkan adaylığı da bağımsız belediye başkan adaylığı da Erzincan halkı ve seçmeninin ilk kez yaşayacağı bir süreç olacak. Bu seçimde Erzincan'a hizmet etmek için yola çıkan tüm partilerimizin adaylarına kolaylıklar diliyorum. Erzincan'da yaşayan tüm vatandaşlarımız bizim yöneticiliğimizde paydaşımızdır. Dünden bugüne üzüntülerimizi de sevinçlerimizi de birlikte yaşadığımız hemşehrilerimiz, 2009-2014 yılları arasında ve sonrasında şahitler. Şehrimize görevi dolayısıyla başka sebeplerle yerleşmiş olan kent sakinleri, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kıymetli mensupları, emniyet teşkilatlarımızın fedakar mensupları, sağlık, eğitim ve tüm kurumlarımızın çalışanlarıyla  bu kampanya sürecinde tanışacağız. Onlar ülkemize, milletimize hizmet ederken bizlerin komşuluk hukukundan kent sakinleri olmalarından dolayı baş tacımızdır. Erzincan'da ne kadar kalırlarsa kalsınlar sonrasında fahri hemşehrilerimizdir.

"BİZLER SİZLERE KULAK VERDİK"

2014 yılında yaşları itibarıyla bizleri tanımamış, yollarımız kesilmemiş gençlerimiz, öğrenci kardeşlerimiz bizlerin istikbali, geleceğimiz teminatıdır. Onları dinleyecek, nasıl bir şehir, nasıl bir gelecek istediklerini paylaşacağız. Eğitimden spora, sanattan sosyal hayata dair düşüncelerini alacağız, birbirimizi anlayacağız. Bu şehrimizin ve ülkemizin geleceği için çok önemli. Kıymetli Erzincanlılar, kent sakinleri, bu şehir, bu ülke insanı her şeyin en güzelini layık. Bizler bu şuur ve bilinçle dün olduğu gibi bu gün, bu gün olduğu gibi gelecekte enerjimizi inanarak, düşünerek, çalışarak ortaya koyacağız. Bizler size kulak verdik, sizlerin fikirlerine, düşüncelerine, desteklerine önem verdik. Şimdi inandığımız yolda Erzincan için yürüyeceğiz. Gayret, çaba, emek bizden, destek sizlerden, başarı Allah'tandır. Bu vesile ile Ilıç ilçemize meydana gelen kaza dolayısıyla bekleyen ailelerimize, Ilıç'ımıza ve Erzincan'ımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, gece gündüz çalışan tüm ekiplere teşekkür ediyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. 31 Mart seçimleri Erzincan'ımıza ve Erzincan halkına hayırlı ve uğurlu olsun. Kalın sağlıcakla"