Şimdi bu zekâ testini çözmek beyin jimnastiği yapmanın zevkli bir yolu olarak biliniyor. Çetin cevabı bulmak için resmi inceleyebilirsiniz. Evet resimde kaç tane karpuz olduğunu 12 saniyede bul rekor senin olsun

İşte zekâ testi zorluğu sevenler için son derece keyifli olacak. Soru resimdeki kaç tane tam karpuz olduğunu bulmanızı istiyor. Fakat meyveler kare şeklinde dizilmiş ve parçalara ayrılmış gibi görünüyor. İşte bu detaylarda saklı sır. Renkler ve çizgiler aslında tüm ayrıntıları ortaya çıkarıyor.

karpuz bulmacası

RESİMDE ADET KARPUZ VAR?

Sorunun kendisi oldukça basit gibi görünse de sadece çok iyi zekâya sahip kişilerin doğru cevabı bulabileceği iddia ediliyor. Şimdi, bu zorlu görseli incelemeye başlayalım.

karpuz bulmacası 3

İNCELEME ZAMANI

Fotoğrafı incelemeye başlamadan önce, bazı stratejileri düşünmekte fayda var. İşte size yardımcı olabilecek bazı adımlar:

karpuz bulmacası 4

Yarım karpuzların aynı karpuzun parçaları olduğunu düşünün. Bu her yarım karpuzu birleştirmeniz gerektiği anlamına gelir.

karpuz bulmacası 5

Her bir karpuzu zihinsel olarak ortadan ikiye kesin ve bu parçaları bir araya getirin. Bu, iki karpuz oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ortadaki parçaları da kullanarak iki karpuz daha oluşturabilirsiniz.

Erzincan'da "Yerel dinamikleri harekete geçirme" Çalıştayı Erzincan'da "Yerel dinamikleri harekete geçirme" Çalıştayı

karpuz bulmacası 6 (1)

İŞTE CEVAP

Görseli bu yöntemlerle dikkatlice incelediğinizde, fotoğrafta toplam 5 karpuz olduğunu göreceksiniz.