Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşları Erzincan Dörtyol meydanında İsrail’in Filistin’deki Refah bölgesine yönelik saldırıları protesto etmek için bir araya geldi.

Her hafta toplanan Sivil Toplum Kuruluşları zulme dur demek için sesleniyorlar. Kameralarımızı protesto yapanlara çevirdik ve duygu düşüncelerini aldık.

-          Gazze bu ümmetin kanayan yarasıdır. Gazze Ümmetin namusudur.  Aslında şu anda tutsak olan ümmettir hür olan Gazzeli kardeşlerimizdir. Gazzeli kardeşlerimiz için hiçbir şey yapamadığımız için mahsubuz üzüntülüyüz.

-          Zulmün iki ayağı vardır. Biri sesiz olanlar biri zulmü yapanlar. Biz bu zulme karşı sesiz kalmayacağız. Kimsede sesiz kalmaması lazım. Küfür devam eder zulüm devam etmez. Bunu duyurmamız lazım. Dünyanın her ucuna her köşesine

Erzincan Fen Lisesi’nden YKS Başarısı! Erzincan Fen Lisesi’nden YKS Başarısı!

-          Ümmetin sesiz kaldı. En azından burada durarak bu mesele hakkında biraz olsun insanların bilinçlenmesini sağlamaktır. Basit görmemek lazım. Herkesin ortasında çarşının ortasında bu meseleyi haykırmak. En azından insanların kulaklarına bir aşinalık yapmak. Herkes gücü yettiğinden sorumludur. Bizim gücümüz buna yetiyor.   Allah bizim bu halkımızın da bilinçli olmasını nasip etsin.

-          Öncelikle bir şey söylemeye gerek yok. Toplum gösteriyor. Gazze’de ne kadar  hassasiyet içinde olduğumuzu. Aslında buradan söylenmesi gereken sadece siyasi parti temsilcileri bu davaya sahip çıksa bu meselede maya mesafe katledileceğini inanıyorum. Ama ne yazık ki Gazze hakikatten garip, Gazze hakikatten mazlum rolünde şuanda. Ümmeti Muhammet dağınık durumda   tek vücut tek yürek olursak İnşallah Gazze’de kurtulacağına inanıyoruz.

-       Burada niçin toplandığımızı idrak etmemiz lazım. Bizim burada toplanmamız İbrahim as. Davasını gütmek gibi karınca misali bu küfre karşı meydan okumaktır. Bütün Müminlerin bu boykota karşı hem maddi hem manevi noktasında birlik içinde olması için bütün Erzincan’ı her Cuma Allah’ın izniyle buraya davet ediyoruz. Rabbim İnşallah herkesi İslam bayrağı altında birleşmeyi nasip etsin.

Editör: Haber Merkezi - A