Türkiye'ye doğru gelen yeni sistem, bazı vatandaşlarımızın yüzünü güldürecek. Meteorolojik kaynaklardan da bu sistem hakkında bilgi geldi. 

Hava City söz konusu sistemle ilgili vatandaşlarımıza bilgilendirmede bulundu... Perşembe gününden itibaren etkisini göstermeye başlaması bekleniyor. 

Hava City'den yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Elektrikli araçla tatile çıkacaklara önemli uyarılar Elektrikli araçla tatile çıkacaklara önemli uyarılar

"Marmara geneline sağanaklar geliyor. Bugün Trakya, Perşembe ve Cuma kademeli olarak bütün Marmara şehirleri YEREL yağmur alacak. Yağışlar yaygın değil, dar alanlarda etkili olacağından kütlelerin isabet ettiği kesimlerdeki takipçilerimin yüzünü güldürecek miktarlar var " 

C.tesi 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin, yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege ve İç Ege'nin güney kesimleri, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatı ve güneydoğu kesimleri, (Rize ve Artvin hariç) Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güney, Ege'nin kuzey ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların Perşembe batı ve iç kesimlerde (2-5 derece) azalması, yurdun doğu kesimlerinde (3-5 derece) artması bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden, Marmara ve bu akşam saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeyinde kuzey ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; yarın İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Marmara'nın güney, Ege'nin kuzey ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, İç Ege ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

C.tesi

Türkiye'de cumartesi gününden itibaren yeni bir sistem etkisini göstermeye başlayacak. Söz konusu sistem, meteoroloji uzmanı Kerem Ökten tarafından duyuruldu. 

Ökten konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Ökten yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

"Müjde! Cumartesi gününden itibaren uzun süre rüzgarlar kuzeyden püfür püfür esecek..." 

MARMARA'YA YAĞIŞ DA VAR

Öte yandan kuzeyden esecek rüzgarların yanı sıra Marmara bölgesindeki illerimizde önümüzdeki günlerde güçlü bir yağış bekleniyor. Vatandaşlarımızın şimdiden bu konudan haberdar olmasında fayda var. 

Editör: Haber Merkezi - SK