Tencerelerinizi eskisinden daha yeni hale getirmek için bu yöntem imdadınıza yetişti. Küçük mutfak kazaları hepimizin başına gelebilir. “Sakın benim başıma gelmez, tencerenin de altı yanar mı?“ diye düşünmemek gerekiyor.  Az dalgınlıkla bir anda tencerenin dibi tutabilir. Bu durum bir anlık ocağın düğmesini kısacağınıza açarak farkında olmayarak yapılabilir.  En değerli mutfak gereçlerinizden olan tencerelerinizi es kaza çöpe atmaktan kurtulmanın yolu çok kolaydır. Bu durumda tencerenin dibi tuttuğunda nasıl hareket etmemiz gerektiğini öğrenmek ve en önemlisi de tencereyi temizlenin yöntemini biliyor olmamız gerekiyor. Evinizde bulunan basit malzemeler ile yanık tencerelerinize zarar gelmeden eski haline getirilebilir. Tencereleri çöpe atmaktan kurtulmak çok basit. Tenceredeki oluşan yanma lekelerini temizlemenin kolay yöntemi bulunuyor.  Birçok kişinin başının dertte olduğu yanık lekelerinden dolayı tencereler çöpe atılıyor. Tencerelerden yanık lekelerini temizlemek oldukça mümkündür.

DİBİ TUTAN TENCERE NASIL TEMİZLENİR?

Bağımlı olacağınız , tadına doyamayacağınız mantar cipsleri! Bağımlı olacağınız , tadına doyamayacağınız mantar cipsleri!

Çelik tencerelerin içinde oluşan yanıkları temizlemek için öncelikle tencerenin içerisine 1 su bardağı kadar sirke ekledikten sonra tencerenin kapağını kapatılmalıdır. Bir gün bekletilen tencere, uygun bir sünger yardımıyla fazla ovalamaya gerek kalmadan durulamak gerekiyor.  İyice durulanan ve temizlenen dibi tutan tencereleriniz ilk günkü gibi yenilenmiş olacak.