Görsel üretiminden, metin yazarlığına, kodlamadan çeviriye kadar birçok alanda kullanılan yapay zeka teknolojileri her geçen gün hayatımızda daha fazla yer ediniyor. Ülkeler ve şirketler bu alana yaptıkları yatırımı artırırken, kullanıcılar ise işlerini kolaylaştırmak için bu teknolojileri daha fazla başvuruyor.

Harcama yönetim şirketi olan Ramp, yapay zeka şirketlerinin hizmetlerinden yararlanmak için kullanıcıların ödediği miktarı mercek altına aldı.

2024 yılının ilk üç ayını inceleyen şirket, en çok finans ve sağlık hizmetleri sektörünün yapay zeka teknolojilerini tercih ettiğini saptadı.

Ramp en çok tercih edilen10 yapay zeka uygulamasını listeledi:

1. OpenAI: Son yılların en popüler yapay zeka dil modeli ChatGPT'yi geliştiren şirket metin ve görsel üretme, verilerini analiz etme, çeviri ve sunum hazırlama konusunda oldukça iddialı.

2. Midjourney: Kullanıcılar kelimeleri kullanarak görsel oluşturabiliyor.

3. Anthropic: Genellikle makine öğrenimi, nörobilimi ve bilişsel bilimde kullanıyor.

4. Fireflies: Video ve ses oluşturmak için kullanılıyor. Google Meet, Zoom, Teams Webex, Ringcentrak, Aircall ve benzer platformlarla entegrelidir.

5. ElevenLabs: Metinleri aksan ve tonlamayı da kullanarak insan sesine dönüştürüyor.

6. Perplexity AI: Alternatif bir geleneksel arama motoru. Direkt olarak sorulan soruyu özlü ve kesin bir şekilde cevaplar.

7. Instill AI: Finans, perakende ve ulaşım gibi sektörlerde kullanılan Instill AI, yapay zekayla veri analizi ve otomasyon çözümleri sunuyor.

8. Instantly AI: Çoklu gönderim için e-posta üretme işini organize ediyor.

Instagram'a yepyeni özellikler yolda! Peki neler gelecek ve değişecek? Instagram'a yepyeni özellikler yolda! Peki neler gelecek ve değişecek?

9.Beautiful AI: Bulut tabanlı sunum araçları oluşturuyor.

10.Pinecone: Yüksek boyutlu vektör verilerini işliyor.

Editör: Haber Merkezi - SK