Prof. Dr. Ahmet Ercan, Erzincan İliç’te, ‘Göz göre göre olay oldu!’ Prof. Dr. Ahmet Ercan, Erzincan İliç’te, ‘Göz göre göre olay oldu!’

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından 2024 faaliyet programı kapsamında düzenlenen Snowboard 2. Etap 11-15 ve 15+ yaş kategorisi Türkiye Şampiyonası 13 Şubat Erzincan’ın kurtuluşunun 106. yılı münasebetiyle  Ergan Dağı’nda başladı.

Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezinde düzenlenen Snowboard 11-15 ve 15 yaş üzeri Türkiye Şampiyonası toplamda 19 ilden 253 sporcunun katılımıyla sürüyor. 3 gün sürecek olan yarışmalarda derece elde eden sporculara, yarın düzenlenecek törende madalyaları verilecek.

Yarışmalara Bursa’dankatılan sporcu Demir Akçalı, “Uludağ Kayak ve Snowboard Kulübü'ndeyim. 3 buçuk yaşımdan beri snowboard sporunu yapmaktayım. Bugün bu güzel dağda, Ergan Dağı’nda yarışta bulunuyoruz. Ergan Dağı pistlerini çok beğendik. Bu sporu yapmaya herkesi davet ediyorum” dedi.

Sporculardan Efe İldeş ise, “Snowboardu, bu sporu 8-9 senedir yapıyorum. Yarışta iyi kaydığımı düşünüyorum. Yarışmak isteyen ve kaymak isteyen arkadaşlara tavsiyem; kaysınlar çünkü buranın atmosferi zevki eğlencesi çok güzel. Burada çok güzel dostluklar kuruluyor” diye konuştu.

Ankara’dan gelen sporcu velisi Sertan Okan’da; Ergan Dağı’nı çok beğendiğini vurgu yaparak, “Ankara’dan geliyoruz. Kızımı getirdim buraya. 2 buçuk yaşından beri kayıyor. 6 yaşından beri de snowboard yapıyor. Biz Erzincan’ı çok seviyoruz. İki nedenle bir kere çok güzel ve geniş pistleri var. Nefis bir atmosfer var. Halk çok keyifli, cana yakın. Birçok pistte kaydık. Bursa’da, Bolu’da, Erzurum’da kaydık. Bence Erzincan halkı olsun, buranın yetkilileri olsun, en sıcakkanlı olanı. Onun için çok teşekkür ediyoruz. Vali Bey ile de görüştük. Kendisi çok müthiş bir insan. Her hafta sonu burada. İşte böyle bakınca bağ oluyor. Herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kayak Federasyonu Erzincan İl Temsilcisi Bülent Demirel ise çok emek harcadıklarını bunun yanı sıra  güzel sonuçlar alındığını söyledi. Demirel konuşmasında, “Bugün Erzincan’da Türkiye Kayak Federasyonu faaliyet programında yer alan 2. Etap Snowboard yarışlarını yapıyoruz. Pistlerimiz bunun için gayet uygun. Gelen ekiplerin de bu hassasiyetini biliyoruz. Sıfır hataya yakın bir organizasyon yapıyoruz. 2 gündür uyumuyoruz. Bütün Türkiye burada yaklaşık 300 sporcumuz var. Yarışmalar devam ediyor. Erzincan’ın kurtuluşu dolayışla da bu yarışmayı buraya verdiği için federasyonumuza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.