Alımlar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile yürürlükteki Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Uygulama Esasları çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Yapılan duyuruda, “1-Müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Lezzet sınırlarını aşan muhteşem sütlü tatlı tarifi! Lezzet sınırlarını aşan muhteşem sütlü tatlı tarifi!

2-Profesör ve doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.

3-2547 sayılı Kanunun ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %30'luk kota kapsamında başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

4-İlan özel şartlarında sertifika / belge istenmiş ise bu belge ve / veya sertifikalarında başvuru evrakı ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

5-Doçent kadrosuna; Profesörler, Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna: Profesör ve Doçentler Müracaat edemezler.

6-17.04.2021 tarihli ve 31457 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu gereğince ilk defa ve yeniden atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yaptırılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıntılı bilgi için Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi web sitesini ziyaret ediniz.