Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin geçtiğimiz aylarda SSK hastanesinin yerine yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler vermişti. O Süreç başladı.

Sağlık İl Müdürü Tekin eski SSK mhastanesinin yıkılacağı hakkında 03.10.2023 tarihinde basına bilgi vermişti. SSK hastanesi yıkım çalışmalrı başladı. 

PEKİ YERİNE NE YAPILACAK

Peki SSK Hastanesi yerine ne yapılacak? Sağlık İl Müdürü yaptığı açıklamada; " Erzincan  Sağlık müdürlüğü ya da Sağlık Kompleksi olarak adlandırıyorum. Bakan yardımcımızla, Genel Müdürümüzle konuştuk. 

Orda bulunan toplum sağlığı merkezi ve atölyelerimiz yine devam edecek. Tek katlı prefabrik olduğu için onlara dokunmayacağız. Ama ana bina yıkılmış olacak. Yerine  biz halk sağlığı laboratuarı, 8 hekimli aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi, 112 sağlıklı hayat merkezi, üzerine bir de İl Sağlık Müdürlüğü binasını inşallah Kompleks olarak yapmayı planlıyoruz. 8363 metre karelik  bir proje bakanlık tarafından çizilmiş hali hazırda yatırım programına alınmış. Sadece ihale edilmesi bekleniyor.  Bu hususta da Sayın Valimize durumumuzu arz ettik. Sayın Valimizin de hoşuna gitti. Erzincan’ın birinci basamak problemini 25- 30 yıllığına çözecek olan bir kompleksten bahsediyoruz. Sayın Valimiz in’de önderliğinde liderliğinde inşallah kısa süre içerisinde bu yatırımı da oraya konuşturabilirsek gerçekten  güzel  bir hizmet olacak diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Erzincan'da sürdürülebilir beslenme için önemli işbirliği adımları atılıyor Erzincan'da sürdürülebilir beslenme için önemli işbirliği adımları atılıyor