Erzincan'da bugün havalara dikkat! Tedbiri elden bırakmayın... Erzincan'da bugün havalara dikkat! Tedbiri elden bırakmayın...

Erzincan’da 8 Haziran akşamı kent merkezinde yaşanan sağanak yağışı nedeni ile birçok yeri su bastı, birçok yeri kullanılamaz hale getirdi. Bu yerlerden bir tanesi de Erzincan tren garı yanında bulunan fidan ve çiçek satış alanında meydana geldi.

Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısının ardından Erzincan’da yaşanan sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken birçok iş yeri ve evlerde yaşanan afetten payını aldı.

 Fidanlıkta çalışan Oğuz Harun Sevim, yaşanan felaket sonrası fidanlıkta ki son durum hakkında bilgiler verdi.

Sevim: “Erzincan belediyesinin lagarı var arkada. Orayı defalarca söyledik. Buraya büyük bir boru takın. Erzincan’ın tüm şebeke suyu buraya geliyor. Buradan da aşağıya doğru akıyor. Takılan boru küçük. Boru küçük olduğu için bütün şehrin suyu orada yapılan setlerden taştı topraklarla beraber bütün burada ki çiçeğimiz, ağacımız telef oldu. Bütün malzemelerimiz savruldu. Bütün melemelerimiz çöp oldu. 1 Milyon’dan fazla zararımız var. Binden fazla meyve ağacımız telef oldu. Büyük ağaçlarımız var büyük maliyetli ağaçlarımız onlarda telef oldu. Şuanda toparlamaya çalışıyoruz. 15 kişilik ekiple. Toplanması güç. Çünkü belediyenin lagarından taşan pislik ağaçların yapraklarına, çiçeklerine komple zarar verdi. Bizim ki şuanda boşuna zarar şuanda. Hiç biri kurtarılamaz. Çünkü pislik yaprakları yakar. Malın yüzde 50’si telef oldu. Gerisi de bu şekilde telef olacak. “ dedi.

Editör: Haber Merkezi - A