Yıldırım Akbulut adına panel düzenlendi. Panelde Akbulut anlatıldı Yıldırım Akbulut adına panel düzenlendi. Panelde Akbulut anlatıldı

18-24 Mart tarihleri arasında belirlenen ‘Yaşlılara saygı haftası’ nedeni ile Erzincan’da sergi açıldı.

Erzincan Park AVM’de açılan sergiye Erzincan Vali Yardımcısı Ömer Özbay, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Veda Bingöl, vatandaşlar ve davetliler katıldı.

Erzincan huzur evinde kalan yaşlılar tarafından el emeği göz nuru ürünlerin sergisi açılmadan önce halk folklor gösterisi yapıldı. Daha sonra sergi açılışı yapılarak sergi gezildi. 2 gün sürecek olan sergide yaşlıların yaptıkları ürünler satışa sunulacak.

Yaşlılara Saygı Haftası 2

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci açılışı gerçekleştirilen sergi hakkında bilgiler verdi: “18-24 Mart Yaşlılara saygı haftası nedeni ile sergi açılışı gerçekleştirdik. Burada huzur evimizde kalan ulu çınarlarımız el emeği göz nuru olan çalışmalarını şuanda sergilemiş bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın da yoğun bir katılımı var.  Sergi bugün ve yarın olmak üzere 2 gün sürecek. Tabiî ki ürünlerimiz satılıyor. Halkımızın da teveccühü ile İnşallah burada alış veriş yapılacak devam edecek.” Dedi.

Yaşlılara Saygı Haftası 3

Erzincan Vali Yardımcısı Ömer Özbay ise: “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı huzur evimizde kalan yaşlılarımızın hazırladığı ürünlerin satıldığı serginin açılışını yaptık.  Yaşlılarımız vakitlerini geçirmek için çeşitli kurslar alıyorlar. Huzur evimiz aynı zamanda yataklı rehabilitasyon merkezi var. Aynı zamanda yatarak tedavide alıyorlar ve aynı zamanda zamanlarını el iş yaparak geçiniyorlar. Yılda bir defa böyle bir sergi düzenlendi. Tüm yaşlılarımızın yaşlılar haftası sebebiyle tebrik ediyorum.” Dedi.

Yaşlılara Saygı Haftası 4

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun: “bugün 18-24 Mart Yaşlılara saygı haftası nedeni ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz düzenlediği sergiye katılım sağladık. Gördük ki yaşlılarımız genç, dinamik. El örgüleri ile yapmış oldukları imalatlar ile göz kamaştırıyor. Yaşlılarına sahip çıkmayan milletler geleceklerinden endişe etmeleri gerektikleri inancı ile bugün buradayız. Bu nedenle hafta dolayısı ile tüm yaşlılarımıza hürmet ve saygılarımı iletiyorum” dedi.