Türkiye ile ilgili olan aidiyat duygusunu dahada pekiştirdi.

İtalyan antrenör Giovanni Guidetti, Türkiye'de uzun yıllardır sadece voleybol sahalarında değil, aynı zamanda Türk kültürü ve insanına duyduğu sevgiyle de tanınıyor.

Dünya çağında tanınan voleybol antrenörü olan Giovanni Guidetti Vakıfbankta başarılara imza atarken Türkiye’de kurduğu hayatla ile ilgili gündeme geliyor.

Uzun yıllar Türkiye’de kalan başarılı antrenör Guidetti,burada  bir Türk kızla evlenerek kültürler arası bir bağ kurdu.

Filenin Sultanları'nı zirveye taşıyan başarılarıyla tanınan Guidetti, Tokyo'da başarılı bir performans sergilese de finale ulaşamadan elendi.

 Ancak takımı, CEV turnuvasında Hollanda'yı yenerek bronz madalya kazandı ve dünya üçüncüsü oldu.

Guidetti'nin Türkiye'deki başarıları kadar özel hayatı da merak konusu. Uzun yıllardır Türkiye'de olan Guidetti, burada sadece iş değil, aynı zamanda gönül bağı kurdu. Özellikle Bahar Toksoy ile olan aşkı, dikkatleri üzerine çekti.

Guidetti, Türkiye'ye duyduğu sevgiyi şu sözlerle ifade etmişti: "Benim ailem Türkiye'de. Bahar ve Alison… Türkiye, bana bu güzellikleri sundu. Milli Takım teklifini bu yüzden kabul ettim.

Bu ülkenin bugüne dek bana sunduklarına karşılık vermek istiyorum."

"Türkiye bana sahip olduğum en değerli şeyleri verdi.

Dilara G'nin babası Uğur Dündar değil başka bir ünlüymüş Dilara G'nin babası Uğur Dündar değil başka bir ünlüymüş

Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha içinde bir kariyer, saha dışında çok mutlu bir hayat hediye etti. "