Erzincan’daki hava durumu merak ediliyor. 

Kayalıkta mahsur kalan oğlakların yardımına AFAD koştu Kayalıkta mahsur kalan oğlakların yardımına AFAD koştu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, Erzincan için hava durumu parçalı bulutlu olarak seyredecek, en yüksek sıcaklık 30°C ve en düşük 19°C olarak ölçüldü. Rüzgâr bugün genellikle orta şiddette ve güneydoğudan 5 km saat hızla esecek. 

Erzincan'da Salı günü itibariyle gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

Öten yandan, yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile Ankara’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Güney ve iç kesimlerde toz taşınımı beklenmektedir.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları güney ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40 -60 km/saat) esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; öğleden sonra doğu kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.) 24
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16
İzmir: Parçalı bulutlu 26
Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuzey çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
Antalya: Parçalı bulutlu 28
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 17
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 25
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 32