Erzincan’da, SMA hastası Nilperi'ye destek olmak amacıyla Dörtyol Meydanı'nda kermes düzenlendi. Çeşitli yiyecek, giyecek ve diğer ürünlerin satışa sunulduğu kermes, çok sayıda vatandaşın ve gönüllünün bir araya gelmesine neden oldu.

Nilperi’nin annesi Pınar Güler, kermesin güzel bir başlangıç olduğunu belirterek, "Nilperi şu an dokuz buçuk aylık oldu. Çok yavaş ilerleyen bir kampanyamız var, tüm Erzincan halkının desteğini bekliyoruz. Hem maddi hem manevi desteğe ihtiyacımız var. Duraklayan bir kampanyamız vardı, şimdi bugün güzel bir başlangıç oldu diyebiliriz. Tekrar canlanması için herkesin desteğini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

“ERZİNCAN BEBEĞİNE SAHİP ÇIKSIN”

SMA hastalığında kilo kriterinin önemine vurgu yapan Güler, "Bazı ülkelerde bir yaşına kadar kilo şartıyla verilebiliyor, bazı ülkelerde ise iki yaşına kadar verilebiliyor. Şu an Nilperi dokuz buçuk aylık ve asıl önemli olan ne kadar az kas kaybı yaşayacağımız. Nilperi'nin çok ileri düzeyde bir kas kaybı yok. Bunun için haftada iki gün havuz, üç gün fizik tedavi görüyor. Türkiye'de üretilen ilaçları kullanıyoruz. Kas kaybı olmaması için elden geleni yapıyoruz, o yüzden bu zamanı değerlendirmemiz lazım Şu an kampanyamız yüzde on altı. Daha çok yolumuz var, çok yavaş ilerleyen bir kampanya ama ben inanıyorum Erzincan halkı el ele verince çok çabuk sürede bitecektir. Artvin bir ayda bitirdi, Tunceli bir ayda bitirdi. Çok kısa sürede biten yerler var, yeter ki bebeğe destek olunsun, sahip çıkılsın. Erzincan bebeğine sahip çıksın." dedi.

“ERZİNCAN’A YAKIŞIR BİR KAMPANYA YAPALIM”

Erzincan’da görev yapan basın çalışanı İsmail Seven, kampanyaya destek olmak amacıyla stant başına geçerek şu ifadeleri kullandı: "Ben de bir basın mensubu olarak Nilperi bebeğimizin gönüllüsüyüm. Gönül ister ki bebeklerimiz için elimizden geldiği kadar daha fazla yardımda bulunalım, ama Erzincan halkına ben çok teşekkür ediyorum. Bugün kermeste adeta yarıştılar. Kermesimize geldiler, onun için herkesi kermese bekliyoruz. Nilperi bebeğimize destek olalım. Özellikle basın mensubu arkadaşlarımız bugün geldiler. Gerçekten çok sevindim. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Erzincan'ımızın radyoları olsun, özellikle Dost Radyo'ya, Cem Radyo'ya, Radyo Türk'e, Olsun İnci Tek FM'e sahiplerine teşekkür ederim. Ama şunu söyleyelim, gerçekte Nilperi bebeğimizin çalışmalarında bayağı bir gecikme oldu. Dokuz aylık bir kampanya sürüyor. Bebeğimizin sağlığına kavuşması için herkesi bu kampanyaya bekliyorum. Yardımlarınıza ihtiyacımız var, fitreleriniz olsun, zekatınız olsun, sadakatınız olsun. Özellikle can Erzincan'a yakışır bir kampanya yapalım. Lütfen, bebeğimize nefes olalım."

“NİLPERİ’Yİ ŞEHRE DUYURMALIYIZ”

Erzincan KAÇEP başkanı Av. Şeyda Nur Adıgüzel Sarıgül, Nilperi’nin kampanyasını şehre duyurmak için çalıştıklarını ifade ederek, “KAÇEP olarak sosyal sorumluluk projelerimizin içinde ilk olarak Nilperi'yi aldık, çünkü Nilperi Erzincan'ın ilk ve tek SMA hastası. Biraz sesini duyuralım dedik. Bizde onun hikayesine dokunmak istedik, bu yüzden bu kermese bütün KAÇEP İlk Başkanlığı ve Erzincan Belediyesi olarak tam destek veriyoruz. Nilperi ile ilgili ilk hareketimiz annesiyle tanıştık, onun ihtiyaçlarını öğrendik. Biraz şehirde Nilperi'nin hassasiyeti tam olarak duyulmamıştı. Bizim amacımız bir yanda Nilperi'ye yardım toplamak, bir yandan Nilperi'yi şehre duyurmak. Bu anlamda bir duyarlılık oluştu. İnşallah bugün ve yarın bunu sağlayacağız." dedi.

“SONU ÇOK GÜZEL OLACAK”

Yerli Otomobilimiz TOGG'un tanıtımı için Erzincan'da stant açılacak Yerli Otomobilimiz TOGG'un tanıtımı için Erzincan'da stant açılacak

Son olarak, MHP İl Başkan Yardımcısı Erdal Aydın da şunları söyledi: "Evladımıza sahip çıkmamız lazım. Bunun için tüm Erzincan'ı katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Aileyle görüşmeyi yaptıktan sonra, devletimiz ve vatandaş olarak evladımıza sahip çıkma kararı almıştık. KAÇEP başkanlığımız tarafından yürütülen bu programda bizler de hem gönüllü olarak hem de burada hizmet alanında yardım etmeye çalışıyoruz. İnşallah sonu çok güzel olacak. Hayırla başladık, hayırla biter inşallah"

Dörtyol Meydanı'nda düzenlenen kermes etkinliği yarın da devam ediyor! Nilperi'ye destek olmak, onun hayatına dokunmak  için düzenlenen kermese tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.