Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişklin başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihinde alınırken sonuçlar merakla bekleniyordu. Söz konusu sözlü sınavlara (mülakat) katılmaya hak kazanan adaylar ve sınav merkezleri açıklandı. Tercih başvuru ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar mülakatların tamamlanmasıyla yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere ilan edilen 87 branştaki kadrolara başvuran ve başvurusu onaylanan adaylardan KPSS'de ilgili puan türüne göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacak.
 
20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmıştı.
 
Bu kapsamda sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav merkezleri açıklanırken adayların sözlü sınav giriş belgeleri de erişime açıldı. Adaylar e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle sonuçları öğrenebilecek. 

MEB'den yapılan açıklamada " Sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere ilan edilen alanlardaki kadrolara başvuran ve başvurusu onaylanan adaylardan KPSS'de ilgili puan türüne göre en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere belirlenen kontenjan sayısının 3 katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezlerinde sözlü sınava alınacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvurular 20-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında elektronik ortamda alınmıştı.

Bu kapsamda sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sınav merkezleri açıklanırken adayların sözlü sınav giriş belgeleri de erişime açıldı.

Sözlü sınavlar 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren başlayacak.

Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar ise sözlü sınavların tamamlanmasıyla sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

Adaylar, sınav giriş belgelerine e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle ulaşabilecek.

"Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Giriş Belgesi"ne ulaşmak için meb.ai/hBv1pt internet adresini ziyaret ediniz." ifadeleri yer aldı. 

Editör: Haber Merkezi - SK