CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Erzincan Cezaevi önünde bir basın açıklaması yaparak af çağrısında bulundu.

SARIGÜL, 9. YARGI PAKETİNE AF KONUSUNUN EKLENMESİNİ İSTEDİ

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Erzincan cezaevi önünde bir basın açıklaması yaparak TBMM’ne gelecek olan 9. Yargı paketine af konusunun eklenmesi çağrısında bulundu.

Binlerce kader mahkumunun parlamentodan çıkacak bu haberi beklediğini, pandemi koşulları münasebetiyle hızlı yargılamalar olduğunu belirten Sarıgültoplumsal barış için, kardeşlik hukuku içindevletin af çıkarmasını istedi. Sarıgül şunları söyledi:”9. yargı paketi TBMM’nin gündemine gelecek. Toplumda bir af beklentisi var.  Bu beklentiyi görmezden gelemeyiz. Af düzenlemesinin, 9. yargı paketine eklenmesi lazım. Binlerce kader mahkûmu parlamentodan çıkacak haberi bekliyor. Benim şefkatli devletime, benim varlıklı devletime, benim bereketli devletime ve Türkiye’ye sesleniyorum: Kardeşlik hukuku için, toplumsal barış için, anneler için, babalar için, çocuklar için affet Türkiye!Affet Türkiye! hem affet Türkiye!

EHLİYET AFFI ÇIKMALI VE ÇEKTE HAPİS CEZASI KALDIRILMALI

Erzincan’ın Doğal Güzelliğini Binlerce Vatandaş Ziyaret Ediyor Erzincan’ın Doğal Güzelliğini Binlerce Vatandaş Ziyaret Ediyor

Mustafa Sarıgül, 9. yargı paketine “ehliyet affı” ve “çekte hapis cezasının kaldırılması” konularının da eklenmesini istedi.

Editör: Haber Merkezi - A