Günümüzde elektrik en önemli ihtiyaç kaynağı olarak bilinir. Tüm cihazlar elektrik ile çalıştığı için gelecek faturalarıda düşünmek gerekir.

Ev aletleri,bilgisayarlar, özellikle beyaz eşyalar,aydınlatmada kullanılan lambalar,bilgisayar ve televizyon gibi cihazları kullanırken ay sonu faturalar kabarık gelirse nasıl önüne geçebiliriz size önereceğimiz yöntemlerle ile  bu dertten kurtulabiliriz.İşte bu yöntemler;

SOĞUK SUDA ÇAMAŞIR YIKAMA

Size ilginç gelebilir fakat etkili bir yöntem.Elektrik enerjisinin özellikle suyu ısıtmak için çok güç çekmesindne dolayı,çamaşırlar yıkanırken sıcak sudan kaçının.Deterjanın soğuk suda daha etkili olduğu için bu yöntemi tavsiye ederiz.

Erzincan Bögert Maden Suyunda ilk ihracatı başladı Erzincan Bögert Maden Suyunda ilk ihracatı başladı

LED LAMBA KULLANMA

Geleneksel olarak kullandığımız lambalar yerine Led ampulleri kullanmayı tercih edin.

Maliyeti düşüme açısından etkili bir yöntem olacağından ve daha uzun ömürlü olmasıda cabası.

AKILLI PRİZLERİ KULLANMA

Akıllı prizler kullanılırsa sürekli açık kalan elektronik cihazları belirli bir zaman periyodunda ayarlanırsa otomotik olarak kapanacağından size tasarruf sağlayacaktır.

TAVAN VANTİLATÖRÜ KULLANMA 

  Tavan vantilatörü odayı 10 Fahrenheit derece kadar soğutabilmesinden dolayı özellikle   Yaz aylarında bu stratejiyi kullanarak evin içinde ferahlık hissiyatı verirken enerjiden tasarruf etmiş oluruz.

BULAŞIK MAKİNASI DÜZENİ

 Bulaşık makinasına bulaşıkları  yerleştirirken akıllı bir düzen oluşturun.

Tabakları alt rafa, kaseleri üst rafa yerleştiriken , bardakları ise  ters koyun.

Büyük tencere gibi parçaları elde yıkamanız bulaşık makinasını daha verimli kullanırken aynı zamanda elektrikten tasarruf etmiş olursunuz.

Bulaşık makineniz yıkama işlevi sonlandığında kapıyı hemen açarak, bulaşıkların doğal olarak havada kurumasına izin verin.

 Bu yöntem ile, enerji kullanımını %15 ila %50 oranına kadar düşürebilir.

Elektrik faturasını düşürmek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda da enerji dostu bir geleceğe katkıda bulunabilirsiniz.