Aday olan Yavuz Öztürk, 3 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı için yaptığı açıklamada, birliğin eksik ve sıkıntılı yönlerini tam anlamıyla değerlendirip üreticilerle şeffaf, doğru ve çözüm odaklı çalışmalar yapacağını ifade etti.

Öztürk yaptığı açıklamalarda şu ifadelere değindi; “Ben Yavuz Öztürk 3 Mart 2024 Pazar günü yapılacak seçimlerde Damızlık Koyun Ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanlığına üreticilerimizin desteği ile adayım.

Bir ve bütün olmanın hazını, tam olmanın gücünü paylaşmanın bereketini ötekinin olmadığı biz olan bir dönemin sözünü veriyorum. Bu süreçte yapılacak iş ve işlemlerin tamamı değerli üreticilerimize hesap verilebilirlik adına açık, şeffaf bir birliğin hesaplarından ve sosyal medyadan paylaşılacaktır. Birlik başkanlığı ek işimiz değil, tek işimiz olacaktır.

DSİ ekipleri ilk günden itibaren sahada DSİ ekipleri ilk günden itibaren sahada

Bütün üreticilerimize birliğimiz tarafından veterinerlik hizmetleri verilecek olup ilaç desteği sağlanacaktır. Her yaylaya ve işleyen mezraya seyyar tuş ve lavabo kurulacaktır. Üreticilerimize güneç paneli desteği verilecektir. 7/24 açık kayıt alan talep ve şikayet hattı üreticilerimizin hizmetine sunulacaktır. Erzincan’da yer alan üreticilerimizin yaylara yerleştirilmesi birliğin garantisi altında olacaktır. Peynir fiyatlarının belirlenmesinden sözde mücadele veriyor algısı değil yada birilerinin insafı değil, üreticilerimizin desteği ile üreticilerimiz ile birlikte hakka ve hukuka uygun bir şekilde belirlenecektir. 6. belirlenen ve her seferde 6 bin hayvanın küpelendiği mavi küpe projesinde bakanlıktan Erzincan’ın hayvan sayısı dikkate bu dönemde en az iki proje daha alınması planlanmaktadır. Alına yeni projeler üreticiye dağıtılırken ihmal edilen bölgelere öncelik verilecektir. Açık, şeffaf denetlenebilir güçlü bir birlik için şahsa yapılan özel odalardan değil sahada üretici ile beraber mücadele vereceğimiz bir düzen için birliğimiz gücünüzdür, birlikte başaracağız” dedi.