Erzincan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mustafa Sarıgül, seçim öncesi ve seçim sonrası zamlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sarıgül yapmış olduğu açıklamasında; “Seçim öncesi çıktım dedim ki şimdi seçim var diye iktidar zam yapmıyor. Seçimden sonra zamlar arka arkaya gelecek. Dediğim gibi de oldu. Gece saat 00:00’da Ankara’dan uçağa bindim can Erzincan’a giderken. Bir de indim ki ne göreyim biliyor musunuz? Köprü ücretlerine alabildiğine zam gelmiş. Zam sonrası her geçen araç için, vatandaşımız sıkı durun. Orhan Gazi Köprüsü için vatandaşın ödeyeceği rakam 399 TL, Çanakkale Köprüsü için 419 TL, Yavuz Sultan Selim Köprüsü için ise 49 TL. Ancak kuru garantili sözleşme gereği Orhan Gazi Köprüsü için ödenecek para kaç misli biliyor musunuz? 1632 TL ‘dir. Çanakkale Köprüsü için ödenecek para 652 TL ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü kur garantili olduğu için ödenecek olan para 176 TL olacak. Köprülere bu zamlar neden geliyor biliyor musunuz? Kur garantili yaptırdılar da ondan geliyor. Bu kur garantisi durdukça bu zamlar daha ağır bir şekilde gelmeye devam edecek.

“ÜLKEYİ YÖNETENLERE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM”

Tercan’da işaret dili kursu veriliyor Tercan’da işaret dili kursu veriliyor

Sarıgül ücretlerin kur üzerinden değil, Türk lirası üzerinden yapılması gerektiğini söyleyerek; “Buradan ülkeyi yönetenlere çağrıda bulunuyorum. Derhal ücretleri kur üzerinden değil, Türk lirası üzerinden yapın. Hani diyorduk ki biz Türk lirası güçlenecek. O zaman dolardan ve Euro’dan derhal vazgeçin, Türk lirasına dönün. Emeklimin, engellimin, asgari ücretimin alması gereken parayı yabancı şirketlere lütfen ödemeyin.” dedi.