Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işlettiği otoyollarda 106 adet gişede 20'sinin Serbest Geçiş Sistemine dönüştürüldü.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlığa bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işlettiği otoyollardaki, toplam 106 adet gişede 20'sinin Serbest Geçiş Sistemine dönüştürüldüğünü söyledi. Ayrıca, 86 noktada daha ‘Serbest Geçiş Sistemi’nin devreye alınmasıyla vatandaşlar daha  hızlı ve güvenli geçiş sağlayacaklarını belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaptığı yazılı açıklamaya göre, “Gişe şerit seçme zorunluluğu ,hız düşümü sebebiyle gişeler öncesinde oluşan trafik akış düzensizliğini ortadan kaldırmak amacı ile  trafik akışının kesintisiz devam etmesi için otoyollarda gişesiz ücret toplanmasını sağlayan Serbest Geçiş Sistemi’ni İstanbul’da devreye aldık. Yol kesimlerindeki gişe adalarını ve kanopileri kaldırarak, vatandaşlarımızın daha hızlı ve güvenli geçişini sağlayacağız. Daha sonra Türkiye’de tüm gişe noktalarında SGS’yi uygulamaya alacağız” dedi.

TÜRKİYE’DE 86 GİŞE DAHA SGS UYGULANACAK

Uraloğlu, gişe şerit seçme zorunluluğu ayrıca hız düşümü sebebiyle gişeler öncesinde oluşan trafik akış düzensizliğini ortadan kaldırmak amacıyla bu sisteme geçtiklerini vurgulayarak, “Trafik akışının kesintisiz devam etmesi için otoyollarda;  gişesiz ücret toplanmasını sağlayan ‘Serbest Geçiş Sistemi’ni Türkiye genelinde ise bulunan toplam 106 adet gişenin 20'sinde hayata geçirdik, 86 noktada daha kaldırarak dönüştüreceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın yaşadığı trafik sorunlarını en az  seviyeye düşürmek. Bu noktada bakanlık olarak ne yapmamız gerekiyorsa o adımları atacağız.” Şeklinde konuştu

Meteoroloji açıkladı: Yurt genelinde hava durumu… Meteoroloji açıkladı: Yurt genelinde hava durumu…