Grip Sonrası Bağışıklığınızı Güçlendiren Besinler Grip Sonrası Bağışıklığınızı Güçlendiren Besinler

Hafıza güçlendirici ve cilt sağlığını koruyan çaylar merak ediliyor.

Çay araştırmaları sonucunda: Bilim insanları çay içmenin yaşlanmayı yavaşlatabileceğini ayrıca ömrü uzatabileceğini söylüyor.  Beyin sağlığına birebir faydası olan yasemin çayının faydalarını merak ediyorsanız, detaylar haberin devamında...

YASEMİN ÇAYININ YARARLARI

Yasemin çayında bulunan ECGC maddesi size kusursuz bir görünüm verebilir. 2016 yılında yapılan bir inceleme, EGCG'nin akne ile yağlı cildi iyileştirmeye yardımcı olabileceğini ortaya atıldı.  Bir 2021 incelemesi ayrıca, yasemin çayı özü veya yeşil çay özünün topikal kullanımının akne tedavisinde ağızdan yolu kullanımdan daha etkili olduğu söyleniyor.

Hayvan çalışmalarını inceleyen 2019 tarihli bir analiz, yasemin çayında bulunan antioksidanların güneş hasarını azaltıcı etkisi ayrıca kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olan kolajen yıkımını önlemeye yardımcı olacağına işaret ediyor.

2017 yılında yapılan bir araştırmada; yasemin çayının hafızayı, dikkati ve genel beyin işlevlerni iyileştirmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Ancak araştırmacılar, hem kafein hem de L-theanine'in beyne yardımcı olduğu bilindiği için bu faydaların hangi maddeden gerektiğini tam olarak bilinmiyor.  Diğer araştırmalar da yasemin çayındaki L-theanine ve kafeinin beyin gücünü artırdığını öne sürdü.